Carly Fiorina

Carly Fiorina


Carly Fiorina:

Natychmiast rozpoczęłabym odbudowę Szóstej Floty. Powróciłabym do budowy systemu obrony przeciwrakietowej w Polsce. Prowadziłabym regularne, agresywne ćwiczenia wojskowe na terenie państw bałtyckich. Najprawdopodobniej wysłałabym kilka tysięcy więcej wojska do Niemiec. Wówczas Władimir Putin by zrozumiał. Ponadto każdy z nas powinien znać dobrze nazwisko generała Suleimani pownieważ Rosja jest teraz na terenie Syrii. A szef sił Quds jeździł do Moskwy by przekonać Władimira Putina do przyłączenia się do Iranu i Syrii żeby wzmocnienć Bashara al Assada. Rosja postępuje w sposób naganny na arenie międzynarodowej ale nie powinniśmy rozmawiać z Władimirem Putinem. On zatrzyma się tylko wtedy gdy poczuje siłę i determinację drugiej strony. A my tym wszystkim dysponujemy. Możemy odbudować Szóstą Flotę. Ja to zrobię. My jeszcze tego nie zrobiliśmy. Mogliśmy powrócić do odbudowy systemu obrony przeciwrakietowej. Nie zdecydowaliśmy się na to. Ja to zrobię.

 

Sen. Marco Rubio

Sen. Marco Rubio


Marco Rubio:

W Północnej Korei rządzi lunatyk, który ma do dyspozycji dziesiątki rakiet z bronią nuklearną, także tych dalekiego zasięgu, które mogą uderzyć tutaj w to miejsce, na którym teraz się znajdujemy. Chińczycy bardzo gwałtownie rozbudowują swoją potęgę militarną. Ich hackerzy włamują się do naszych komputeroów. Chińczycy budują sztuczne wyspy na Morzu Południowochińskim, tam gdzie przebiegają najważniejsze szlaki handlowe. Gangster z Moskwy nie tylko stwarza zagrożenie dla Europy, ale grozi zniszczeniem i podzieleniem NATO. Na całym kontynencie, w wielu krajach, przebywają dziesiątki dżihadystów. I nawet rekrutują Amerykanów przy pomocy social-media żeby atakowali nas tutaj.

A teraz mamy ten okropny układ z Iranem, na mocy którego radykalni duchowani szyiccy przekonani o zbliżającej się apokalipsie dostali gwarancję, że pewnego dnia wejdą w posiadanie broni nuklearnej i rakiet dalekiego zasięgu, które mogą uderzyć w USA.

Przyszło nam żyć w niezwykle niebezpiecznych czasach. I lepiej żeby nastepnym prezydentem Stanów Zjednoczonych był ktoś kto rozumie te problemy, potrafi je właściwie ocenić ponieważ największym zadaniem prezydenta i najważniejszym zobowiązaniem rządu federalnego jest zapewnienie bezpieczeństwa temu narodowi.

Dziś tego nie robimy. Zmniejszamy ilość naszego wojska. A nasz prezydent okazuje więcej szacunku dla ajatollahów w Iranie niż premierowi Izraela.

 

Donald Trump

Donald Trump


Donald Trump:

Chcę powiedzieć jedno i nawiązać do sytuacji związanej z Iranem. Mówimy tutaj o Iranie. Układ jest okropny. Jest wyrazem braku kompetencji. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. To jeden z najgorszych kontraktów jakie widziałem w życiu. I nikt nawet nie wspomina o Korei Północnej gdzie ten maniak ma już broń nuklearną. Lepiej żeby ktoś zaczął myśleć o Korei Północnej i może jeszcze o innych miejscach. Z pewnością jednak o Korei Północnej. Rozmawialiśmy o tym z Tedem. Rozmawialiśmy o wielu problemach. Rozmawiamy o Iranie. Oni są złymi graczami i dojdzie jeszcze z tego powodu do wielu nieszczęść. Ale teraz w Korei Północnej jest już ktoś kto posiada broń atomową. I niemal co tydzień mówi o tym, że gotów jest ją wykorzystać. I my nawet o tym słowem nie wspominamy.

 

Ted Cruz

Ted Cruz


Sen. Ted Cruz:

Chcę także odpowiedzieć tym, którzy powiedzieli tutaj, że powinniśmy dać szansę temu układowi i przekonać się czy Iran dotrzyma słowa. Każdy kto zwraca uwagę na to co mówi Khamenei wie, że oni nie uszanują tej umowy. Khamenei doskonale wie dlaczego nazywa Izrael małym Szatanem, a o Ameryce mówi, że jest wielkim Szatanem. Gdy trwały jeszcze negocjacje tego układu Khamenei dyrygował tłumem, który skandował: “śmierć Ameryce”. Przypomina mi się karykatura w gazecie, na której Ajatollah Khamenei krzyczy: “śmierć Amerykanom”, a z tyłu John Kerry wraca do niego i mówi: “czy możemy się spotkać połowie drogi?”

Nam jest potrzebny dowódca, który powstanie żeby chronic ten kraj. Mówię wam, nie mogę doczekać się żeby zmierzyć się w debacie z Hillary Clinton i jasno postawić sprawę iż kto głosuje na Hillary to oddaje swój głos na Ajatollaha Khamenei z bronią nuklearna. A jeśli wybierzecie mnie na prezydenta to w żadnym wypadku nie pozwolę na to żeby teokratyczny ajatollah, który skanduje “śmierć Ameryce” miał pozwolenie na posiadanie broni nuklearnej.

 

Jon Kasich

Jon Kasich


Gubernator Jon Kasich:

Pozwólcie mi stwierdzieć, że lepiej funkcjonujemy w tym świecie gdy współpracują z nami nasi sojusznicy. Prezydent Bush postąpił zgodnie z tą koncepcją w czasie wojny w Zatoce. Działamy lepiej gdy jesteśmy zjednoczeni. Po drugie, nikt nie ufa Iranowi. Gdy złamią układ to nałożymy na nich sankcje i mamy pełne prawo moralne przekonać także do tego naszych sojuszników w Europie. Nawet jeśli nie zdecydują się przyłączyć do nas, to i tak nałożymy sankcje. Jeśli będą finansować te radykalne ugrupowania, które stwarzają zagrożenie dla Izraela i Zachodu to wtedy powinniśmy podrzeć ten układ i nałożyć z powrotem sankcje.