Dziennik New York Times napisał, że w ubiegłym miesiącu prezydent Nigerii podpisał ustawę, na mocy której homoseksualizm traktowany będzie jak przestępstwo kryminalne. W rezultacie więcej gejów trafiło do aresztu.

Artykuł w New York Timesie rozpoczyna się historią o młodym mężczyźnie pokrytym ranami, który dostał dwadzieścia uderzeń w czasie chłosty na ławie sądowej. Według autora artykułu zakaz wprowadzony przez prezydenta Nigerii “zwiększył poziom nienawiści do gejów nie tylko tutaj… urzędnicy w Bauchi deklarują, że chcą wykorzenić, uwięzić i karać gejów.” Autor artykułu napisał:

Według Amnesty International w 38 z 54 państw afrykańskich homoseksualizm jest nielegalny, a Mauretanii, Sudanie, Somalii a także w rządzonej przez szyitów północnej Nigerii grozi za to kara śmierci. Niedawno prezydent Ugandy nie podpisał ustawy o karze śmierci dla gejów, ale nazwał ich chorymi ludźmi. W Senagalu, w którym media regularnie szydzą z gejów i osób w relacjach tej samej płci za wejście w związek homoseksualny grozi pięć lat więzienia. 

Wydaje mi się, że zrodziła się okazja dla chrześcijan, zarówno za granicą jak i w Stanach Zjednoczonych, żeby potępić to co się dzieje – robiąc to w sposób dobrze przemyślany, skuteczny nie idąc na kompromis kiedy chodzi o afirmację praw człowieka i godności osoby ludzkiej. Zwrócenie uwagi i krytyka niesprawiedliwości jest moralnym obowiązkiem, nawet wtedy gdy apel tylko obija się o uszy rządzących.

Nie trzeba być zwolennikiem związków tej samej płci żeby zauważyć, że wzrastająca fala prawnej przemocy przeciwko gejom na całym świecie stanowi powód do głębokiego zaniepokojenia. Trzeba stanąć w obronie prześladowanych gejów, a Kościół chrześcijański jest instytucją, która ma pewien zakres władzy w niektórych państwach i może w takich sytuacjach przyczynić się do dobra.

 

Peter Wehner – jest specjalistą Ethics and Public Policy Center. Był dyrektorem Biura Inicjatyw Strategicznych Białego Domu i zastępcą asystenta Kancelerii Prezydenta George’a H. W. Busha. Był asystentem dyrektora Office of National Drug Control Policy. W 2013 r. znalazł się na liście wpływowych ludzi idei konserwatywnej opublikowanej przez prestiżowe czasopismo “Washington Monthly”.
Opublikował City of Man: Religion and Politics in a New Era (z Michael J. Gerson) oraz Wealth and Justice: The Morality of Democratic Capitalism (z Arthur C. Brooks). Publikuje w Wall Street JournalWashington PostNew York TimesFinancial Times, the Weekly Standard i Time. Jego komentarze ukazały się także w Fox News, CNN, MSNBC i C-SPAN.